05/04

Matīss Čudars un Latvijas Radio bigbends

Kad? 5. aprīlis, 19:00

Kur?: Rīgā, Spīķeru koncertzālē

Cena: € 12

Ar ko Latvijas džeza mūzika atšķiras no citviet radītas? Atbildi Latvijas Radio bigbends cenšas sniegt projektā “Latviešu džeza svīta”, kurā iekļauti dažādos džeza mūzikas stilos tapuši skaņdarbi. Autoriem iedvesmu sniegusi Latvijas daba, pilsētvide un literatūra, kas arī atspoguļojas skaņdarbu nosaukumos, piemēram, “Saules bērni”, “Vērmaņdārzs” un “Darbs”.

Džeza svītas žanra pamatlicējs Latvijā ir izcilais komponists un pianists Raimonds Pauls. Šajā žanrā savu ieguldījumu devuši arī Latvijas džeza grandi Vitālijs Dolgovs, Uldis Stabulnieks, Egils Straume, Gunārs Rozenbergs un citi.

Matīss Čudars
Latvijas Radio Bigbends

Latviešu Džeza svīta Vol.2

Lasīt vairāk

25/10

Goran Gora un Latvijas Radio bigbends. Mosties

Kad? 25. oktobris, 19:00

Kur?: Rīgā, Spīķeru koncertzālē

Cena: € 12

“Mosties” - Goran Gora mūzika, Knuta Skujenieka vārdi, Latvijas Radio bigbenda aranžējumos.

Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma. „Tur nav gluži tā, ka - es tevi mīlu, un cik viss ir skaisti. Mīlestība jau nemēdz būt tikai priecīga un jautra, kad mīlētāji iet rokās sadevušies un priecājas par lietu… Šie dzejoļi ir par mīlestības „rupjmaizes garoziņu”, sauksim to tā. Līdz ar to tā arī ir iekšējā pamošanās, ko pieprasa attiecības, ko tu veido. Jāatzīstas, ka man kā romantiskajam dziesminiekam vienmēr bijusi interesanta tā otra mīlestība puse, tā „darba” puse, nevis tikai tā gaišā un saulainā. Tā kā, jā, šis ir mīlestības caurstrāvots albums. Arī man pašam personiski no muzikālā viedokļa, jo man nekad nav bijis tāds azarts rakstīt dziesmas”.

Goran Gora, balss, ģitāra
Latvijas Radio Bigbends

Goran Gora

Lasīt vairāk

29/11

Mārcis Auziņš un Latvijas Radio bigbends

Kad? 29. novembris, 19:00

Kur?: Rīgā, Spīķeru koncertzālē

Cena: € 12

Pets Methenī (Pat Metheny) - grupas Pat Metheny vadītājs ir iesaistīts arī duetos, solo un dažādos citos projektos. Viņa stilā iekļaujas progresīvā un mūsdienu džeza, latīņu džeza un džeza fusion elementi. Metheny ir trīs zelta albumi un 20 Grammy balvas, un viņš ir vienīgā persona, kas līdz šim ieguvusi Grammy 10 kategorijās.

“Komponēšana ir neatņemama manas mūzikas un ģitārspēles dzīves sastāvdaļa - veids kā notīs izstāstīt stāstus un emocijas. Neviens cits jau nevar sakomponēt manus skaņdarbus. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī - "Es. Mūzika. Klausītājs." notiek tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums - mana Aizrautība, kurā viss iespējams’’ saka Mārcis Auziņš.

Programmā būs dzirdami gan Peta Methenī skaņdarbi, gan arī Mārča Auziņa oriģināldarbi, radīti tieši Latvijas Radio bigbendam.

Mārcis Auziņš (ģitāra)
Latvijas Radio Bigbends

Mārcis Auziņš un Pets Methenī

Lasīt vairāk